Фізика 7 клас

Розділ 1. ПОЧИНАЄМО ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ

 

§2. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ТА ДОСЛІД

 

1.СПОСТЕРЕЖЕННЯ — ПОШУК ЗАКОНОМІРНОСТЕЙ

 

Уважно спостерігаючи природні явища, люди помічали в них певні закономірності. Так, день завжди заступає ніч, а ніч — день. Після зими завжди настає весна, слідом за нею — літо, а потім — осінь. Грози бувають звичайно під час дощу, причому грім завжди чути після блискавки.

Закономірно рухається Сонце, даруючи життя всьому живому: воно завжди сходить на сході, а заходить на заході! А вночі так само закономірно рухаються по небу Місяць, зорі та планети.

Намагаючись пояснити ці закономірності, люди створювали красиві міфи про богів. Наприклад, стародавні греки вважали, що бог Сонця Геліос у променистому вінці щодня їде небом і ллє життєдайні промені на Землю, даруючи людям світло й тепло (рис. 2.1). А громи та

блискавки посилає на Землю верховний бог Зевс-громовержець, коли він гнівається.

Перший крок до наукового пізнання природи зробив у 4-му столітті до нашої ери давньогрецький учений Арістотель. На основі спостережень він дійшов висновку, що закономірності в природних явищах є проявами законів природи. Свої погляди Арістотель виклав у великій книзі «Фізика», що означає «Природа». І ця книга стала «підручником фізики» для всього світу на цілих два тисячоліття!


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити