Фізика 7 клас

РОЗДІЛ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА

 

§23. ДИСПЕРСІЯ СВІТЛА. КОЛА

 

2. ЯК ОКО РОЗРІЗНЯЄ КОЛЬОРИ?

 

На сітківці ока розташовано світлочутливі елементи — нервові закінчення, які називають «паличками» й «колбочками». Палички відрізняють лише світле від темного. Колбочки ж є трьох типів — ми умовно назвемо їх «червоними», «зеленими» та «синіми», оскільки «червоні» колбочки найчутливіші до червоного кольору, «зелені» — до зеленого, а «сині» — до синього.

Усе різноманіття видимих нами кольорів спричинюють «сигнали», що їх посилають у мозок лише три типи колбочок. Наприклад, за такого співвідношення інтенсивності цих сигналів, яке дає сонячне світло, колір здаватиметься білим. Якщо в мозок ідуть сигнали тільки від «синіх» колбочок, то колір здаватиметься синім, а якщо тільки від «червоних» і «зелених» паличок — жовтим.

Властивість ока «розкладати» всі кольори на червоний, зелений і синій використовують для створення кольорових телевізорів і моніторів (дисплеїв) комп’ютерів. Про це ми розповімо в розділі «Хочеш дізнатися більше?».

 


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити