Підручник Фізика 8 клас - М. I. Шут - Перун 2016 рік

Частина I ТЕПЛОВІ ЯВИЩА.

РОЗДІЛ 2. ВНУТРІШНЯ ЕНЕРГІЯ ТІЛА. ТЕПЛОВІ ПРОЦЕСИ

ЗАДАЧІ ДО РОЗДІЛУ 2

1. Найвищий у Закарпатті водоспад Труфанець має висоту 36 м. Визначте, на скільки градусів підвищиться температура води у водоспаді при її падінні, якщо на нагрівання води витрачається 60% роботи сили тяжіння (Відповідь: на 0,05 °С).

2. Поясніть, у якому чайнику вода швидше нагріється - у новому чи старому? (Відповідь: на стінках старого чайника є шар накипу, який погіршує теплопровідність стінок чайника, тому вода швидше закипить у новому чайнику).

3. Перед тим, як наливати до склянки крутого окропу, у склянку рекомендують опускати чайну ложку. Чому? (Відповідь: тому що завдяки високій теплопровідності металева чайна ложка поглинає певну кількість теплоти, що сприяє більш рівномірному прогріванню стінок склянки, а, отже, попереджає її псування).

4. Поясніть, чому чавун плавиться при більш низькій температурі, ніж залізо. (Відповідь: при плавленні впорядковане розташування атомів речовини перетворюється на невпорядковане. Атоми вуглецю у чавуні порушують впорядкованість побудови ґратки кристалів заліза, тому їх наявність полегшує перехід чавуна з твердого стану на рідкий, отже, температура плавлення чавуну знижується).

5. Чому, виходячи з води після купання, ви відчуваєте холод? (Відповідь: тому що вода випаровується і охолоджує ваше тіло).

6. Розрахуйте, скільки літрів води при 20 °С і 100 °С треба змішати, щоб одержати 300 л води при температурі 40 °С. (Відповідь: 225 л і 75 л відповідно).

7. У посудину, ізольовану від притоку теплоти ззовні, налито 500 г води при 20 °С. У неї кидають шматочки льоду при -10°С. Визначте, скільки льоду можна кинути у посудину, щоб він повністю розтанув. Теплоємністю посудини можна знехтувати. (Відповідь: 118 г).

8. Вода поступає в радіатори водяного опалення при 68°С, а виходить з них при 40°С. До якої температури прогріється повітря в кімнаті об’ємом 90 м3, якщо початкова температура в кімнаті 6°С, а через радіатори пройде 40 л води? Втрати тепла через стіни, вікна та підлогу складають 50% (Відповідь: приблизно на 20°С).


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити