Підручник Фізика 9 клас з поглибленим вивченням - Т М. Засєкіна - Оріон 2017 рік

ФІЗИКА ТА ЕКОЛОГІЯ

ВПЛИВ ФІЗИКИ НА СУСПІЛЬНИЙ РОЗВИТОК ТА НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ПРОГРЕС

І це все фізика. «Не буду вивчати фізику, вона така складна», «фізика мені не потрібна, я не планую вступати до технічних університетів», «обійдусь і без фізики — у мене є комп’ютер та Інтернет, і відповіді на складні питання я знайду там». Сподіваємося, що учнів, які так думають, серед вас немає. Ви завершуєте вивчати базовий курс фізики й уже сьогодні можете оцінити значущість впливу фізики як на ваше життя, так і на суспільний розвиток в цілому.

У сучасному світі значення фізики надзвичайно велике. Усе те, чим відрізняється сучасне суспільство від суспільства минулих віків, з’явилося в результаті застосування на практиці фізичних відкриттів.

Розвиток фізики приніс не лише фундаментальні зміни в уявлення про матеріальний світ. Відбуваються прогресивні зміни в суспільстві.

Імплантовані технології, зір як новий інтерфейс, кишеньковий суперкомп’ютер — це фантастика чи реальність? Чи здатні нанотехнології й роботехніка змінити уявлення людства про майбутнє?

Нанотехнологія сьогодні вже дозволила створити нові фізичні матеріали — наприклад, квантові точки, які є революційними електронними пристроями. З’являються більш ефективні комп’ютери й телевізори з високою роздільною здатністю екрана. А матеріал «графен» можна використовувати для створення різноманітних речей — від найлегших протезів до надпровідного дроту. Сучасна робототехніка — це не тільки роботи, що акуратно пилососять підлогу в квартирі. Це безпілотники й наземні роботи, що є незамінними у військовій галузі та мирному житті (наприклад, безпілотні кур’єри).

Хочете, щоб ваше майбутнє було пов’язано з новими відкриттями, що змінюють світ, — вивчайте фізику!

Завдяки розвитку науки й інформаційних технологій люди стали ближчими, перебуваючи в єдиному інформаційному просторі. Тепер уже не здається, що Земля нескінченно велика й на її поверхні та в її надрах можна робити все що заманеться. Необдумані дії людини, озброєної досягненнями науки і техніки призводять до безповоротних і часто руйнівних наслідків для природи й самої людини.

Так, під час свого виступу на церемонії відкриття Центру з вивчення штучного інтелекту і майбутнього людства в Кембриджському університеті відомий британський фізик-теоретик Стівен Хокінг зробив невтішний прогноз щодо майбутнього всіх землян. За словами вченого, розвиток штучного інтелекту може призвести до катастрофічних результатів для людей, оскільки він має можливість удосконалити себе самостійно, а також здатний вступити в конфлікт із людьми. Відомий фізик підкреслив, що штучний інтелект буде або кращим, або гіршим з усього того, що коли-небудь траплялося на Землі.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити