Підручник Фізика 9 клас з поглибленим вивченням - Т М. Засєкіна - Оріон 2017 рік

Розділ 2 СВІТЛОВІ ЯВИЩА

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № Дослідження заломлення світла

Мета роботи: дослідити заломлення світла на межі двох середовищ і, використовуючи побудову ходу променів крізь плоско-паралельну пластинку зі скла, визначити відносний показник заломлення скла.

Прилади та матеріали: скляна плоско-паралельна пластинка; джерело струму (4 В), лампочка на підставці, екран зі щілиною, вимикач, три аркуші паперу, лінійка з міліметровими поділками, транспортир, косинець, циркуль, цупкий картон.

Мал. 133

1. Складіть електричне коло (мал. 133, а). Перед лампочкою на аркуші паперу встановіть екран зі щілиною. За допомогою ключа замкніть електричне коло та отримайте за екраном на аркуші паперу тонку смужку світла.

2. Перед смужкою світла на аркуш паперу покладіть плоскопаралельну пластинку та обведіть її олівцем. За допомогою олівця відмітьте падаючий на пластинку промінь і промінь, що виходить з неї.

3. Приберіть плоскопаралельну пластинку з паперу й зобразіть хід променя в пластинці та поза нею відповідно до зроблених відміток.

4. Проведіть коло довільного радіусу із центром в точці падіння променя на пластинку (мал. 133, б) та виміряйте довжини відрізків АЕ та DC.

5. За формулою = = n обчисліть показник заломлення.

6. За допомогою таблиці визначте, з якого матеріалу виготовлена плоскопаралельна пластинка.

7. Дослід повторіть три рази, змінюючи кожного разу кут падіння.

8. Зробіть висновки.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити