Підручник Фізика 9 клас з поглибленим вивченням - Т М. Засєкіна - Оріон 2017 рік

Розділ 3 МЕХАНІЧНІ ТА ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ

Вправа 16

1. На відстані 1068 м від спостерігача вдаряють молотком по сталевій рейці. Спостерігач, приклавши вухо до рейки, почув звук на 3 с раніше, ніж він дійшов до нього через повітря. Визначте швидкість поширення звуку в сталі, якщо швидкість поширення звуку в повітрі становить 340 м/с.

2. З якою швидкістю летить куля, якщо до мішені вона долітає у 2 рази швидше, ніж долине звук пострілу? Швидкість поширення звуку в повітрі прийняти такою, що дорівнює 340 м/с.

3. Під час грози ви почули гуркіт грому через 8 с після спалаху блискавки. Чи можете ви за цими даними визначити, на якій відстані від вас іде гроза? Швидкість поширення звуку в повітрі прийняти такою, що дорівнює 340 м/с.

4. Перебуваючи в місці, де можна отримати луну, ви зафіксували, що ваш вигук «ау» повертається до вас через секунду. Як далеко ви перебуваєте від перешкоди, що відбиває ваш вигук?

5. Як відомо, і повітря, і скло добре поширюють звук. У чому ж секрет шумозахисних склопакетів?

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити