Підручник Фізика 9 клас з поглибленим вивченням - Т М. Засєкіна - Оріон 2017 рік

Розділ 1 МАГНІТНІ ЯВИЩА

Вправа 2

1. Перемалюйте малюнок 32 у зошит. Застосовуючи відповідні правила, позначте на цих малюнках напрямок ліній індукції магнітних полів.

2. За напрямком ліній індукції магнітного поля встановіть напрямок струму в провіднику АВ (мал. 33).

Мал. 32

Мал. 33

3. Поблизу провідника зі струмом встановили магнітну стрілку (мал. 34). Як розташується стрілка, якщо струм проходитиме вгору; вниз? Як розташувалась би стрілка, якби її встановили з іншого боку від провідника?

4. Як розташується магнітна стрілка, якщо замкнути ключ (мал. 35)? Як розташується магнітна стрілка, якщо провідник розмістити не над стрілкою, а під нею?

Мал. 34

Мал. 35

5. Металевий виток зі струмом розташовано в горизонтальній площині (мал. 36). Який напрямок має вектор індукції магнітного поля в його центрі?

6. Який напрямок укаже північний полюс стрілки, якщо її обтікають струми, напрямки яких позначено на малюнку 37?

Мал. 36

Мал. 37

Я вмію досліджувати й експериментувати

1. Замкнуте електричне коло складається з батарейки та резистора, причому батарейка міститься в одному із чорних ящиків, які стоять на столі, а резистор — в іншому. Як можна, не розмикаючи кола, визначити, у якому ящику міститься батарейка.

Обладнання: два чорні ящики, батарейка, резистор, вольтметр, магнітна стрілка, з’єднувальні провідники.

2. Виготовте пристрій, за допомогою якого можна спостерігати дію магнітного поля на провідник зі струмом. Перевірте його.

Обладнання: металевий провідник, реостат, ключ, джерело струму.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити