Підручник Фізика 9 клас - Т.М. Засєкіна - Оріон 2017 рік

ФІЗИКА ТА ЕКОЛОГІЯ

ЕНЕРГЕТИЧНІ РЕСУРСИ. АЛЬТЕРНАТИВНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ

Енергоресурси поділяються на відновлювані та невідновлювані. До перших належать енергоресурси неперервно відновлювані природою (вода, вітер і т.п.), а до других — енергоресурси, раніше накопичені в природі, але в нових геологічних умовах не утворювані (кам’яне вугілля).

Енергія, безпосередньо взята в природи (енергетичного палива, води, вітру, ядерна), називається первинною.

Енергія, отримана людиною після перетворення первинної енергії на спеціальних установках — станціях, називається вторинною (електрична енергія, енергія пари, гарячої води).

Значна частина енергоресурсів витрачається на електростанціях для вироблення електроенергії. Людству треба прагнути витрачати якомога менше енергії невідновлюваних джерел і якомога більше — відновлюваних. До альтернативних джерел енергії належать відновлювальні — вітер, сонячне випромінювання, енергія морів та океанів тощо.

Кейс-завдання 5.

Порівняння виробників енергії. Заповніть таблицю

Виробник енергії

Переваги

Недоліки

Гідроелектростанція

Теплова електростанція

Атомна електростанція

Припливна електростанція

Вітряна електростанція

Сонячна електростанція


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.