Підручник Фізика 9 клас - Т.М. Засєкіна - Оріон 2017 рік

Розділ 2 СВІТЛОВІ ЯВИЩА

Вправа 9

1. Промінь світла падає перпендикулярно до поверхні дзеркала. На який кут відхилиться відбитий промінь від падаючого, якщо дзеркало повернути на кут: а) 16°; б) 24°; в) 35°? Зробіть висновок.

2. На одне з двох дзеркал, які розміщені під прямим кутом одне до одного, падають промені 1 і 2. Скопіюйте малюнок 104 в зошит і зобразіть подальший хід цих променів.

3. Падаючий промінь утворює з поверхнею горизонтально розміщеного дзеркала кут 50°. Як треба змінити розташування дзеркала, щоб відбитий промінь змінив свій напрямок на горизонтальний?

4. Висота Сонця така, що його промені становлять з горизонтом кут 40°. Під яким кутом слід розташувати дзеркало АВ над краєм криниці, щоб відбитий від дзеркала промінь потрапляв на дно криниці (мал. 105)? Намалюйте відповідний малюнок у зошиті й побудуйте хід променів.

5. Які мінімальні розміри повинно мати дзеркало, щоб ви побачили себе в ньому в повний зріст? Як слід розмістити дзеркало при цьому?

Мал. 104

Мал. 105

6. Людина йде в напрямі до плоского дзеркала зі швидкістю 2 . З якою швидкістю вона наближається до свого зображення? З якою швидкістю потрібно віддаляти дзеркало від людини, щоб відстань між людиною та її зображенням не змінювалася?

7. Предмет АВ розташований перед плоским дзеркалом (мал. 106). Побудуйте й охарактеризуйте зображення предмета у дзеркалі.

8. Промінь падає на дзеркало 1 так, як показано на малюнку 107. Визначте кут відбивання променя від дзеркала 2.

Мал. 106

Мал. 107


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити