Підручник Фізика 9 клас - Т.М. Засєкіна - Оріон 2017 рік

Розділ 2 СВІТЛОВІ ЯВИЩА

Вправа 10

1. Скопіюйте в зошит малюнок 116. Для кожного випадку накресліть заломлений або падаючий промінь, вважаючи, що всі зображені тіла виготовлені зі скла.

2. Промінь світла падає з повітря у воду під кутом 60°. Кут між відбитим і заломленим променями становить 80°. Обчисліть кут заломлення променя.

3. В оптиці досить часто користуються тригранними призмами, виготовленими зі скла. Промінь, що падає з повітря на таку призму, зазнає заломлення двічі: при входженні у призму та при виході з неї. Накресліть у зошиті переріз призми й падаючий на її грань промінь (мал. 117). Побудуйте хід променя крізь призму.

4. На дні посудини з водою лежить плоске дзеркало (мал. 118). Накресліть наближено хід променя SА і вкажіть на екрані Е точку, в яку потрапить промінь, що вийшов з води.

5. Видима глибина водойми — 3 м. Визначте дійсну глибину водойми. Показник заломлення води — 1,33.

Мал. 116

Мал. 117

6. Промінь, який відбивається від поверхні скла з показником заломлення 1,7, утворює із заломленим променем прямий кут. Визначте кут падіння та заломлення.

Мал. 118


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити