Підручник Фізика 9 клас - Т.М. Засєкіна - Оріон 2017 рік

Розділ 3 МЕХАНІЧНІ ТА ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ХВИЛІ

Вправа 13

1. На відстані 1068 м від спостерігача вдаряють молотком по сталевій рейці. Спостерігач, приклавши вухо до рейки, почув звук на 3 с раніше, ніж він дійшов до нього через повітря. Визначте швидкість поширення звуку в сталі, якщо швидкість поширення звуку в повітрі становить 340 .

2. З якою швидкістю летить куля, якщо до мішені вона долітає у 2 рази швидше, ніж долине звук пострілу? Швидкість поширення звуку в повітрі прийняти такою, що дорівнює 340 .

3. Під час грози ви почули гуркіт грому через 8 с після спалаху блискавки. Чи можете ви за цими даними визначити, на якій відстані від вас іде гроза? Швидкість поширення звуку в повітрі прийняти такою, що дорівнює 340 .

4. Перебуваючи в місці, де можна отримати луну, ви зафіксували, що ваш вигук «ау» повертається до вас через секунду. Як далеко

ви перебуваєте від перешкоди, що відбиває ваш вигук?

5. Як відомо, і повітря, і скло добре поширюють звук. У чому ж секрет шумозахисних склопакетів?


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.