Підручник Фізика 9 клас - Т.М. Засєкіна - Оріон 2017 рік

Розділ 5 РУХ І ВЗАЄМОДІЯ. ЗАКОНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ

Вправа 22

1. Роз’ясніть відомий парадокс «кінь і віз», який полягає в тому, що кінь тягне воза з деякою силою, проте, відповідно до третього закону Ньютона, і віз діє на коня з такою самою, але протилежно спрямованою силою. Здавалося б, віз і кінь мають при цьому рухатися в протилежні боки. Чому ж коню вдається тягти віз за собою?

2. Два хлопчики, маси яких 40 і 50 кг, стоять на ковзанах на льоду. Перший хлопчик відштовхується від другого із силою 10 Н. Яке прискорення дістають хлопчики?

3. При перетягуванні каната виникають сили, рівні за величиною, але протилежні за напрямком. Чому тоді часто вдається перетягнути канат до себе?

4. Дві кулі однакового радіусу, перша зі сталі, а друга зі свинцю, рухаються назустріч одна одній. Порівняти модулі прискорень куль після удару.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.