Підручник Фізика 9 клас - Т.М. Засєкіна - Оріон 2017 рік

Розділ 5 РУХ І ВЗАЄМОДІЯ. ЗАКОНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ

Вправа 27

1. Імпульс тіла дорівнює 8 , а кінетична енергія — 16 Дж. Визначте масу та швидкість руху тіла.

2. Маса самоскида у 18 разів більша за масу легкового автомобіля, а швидкість самоскида в 6 разів менша від швидкості легкового автомобіля. Порівняйте імпульси та кінетичні енергії самоскида й легкового автомобіля.

3. Куля масою 3 кг падає з висоти 3 м на пружину і стискає її. Визначте максимальний стиск пружини, якщо її жорсткість 700 . Масою пружини знехтувати.

4. М’яч підкинули з висоти 1,5 м вертикально вгору зі швидкістю 3 . На якій висоті кінетична енергія м’яча дорівнюватиме потенціальній?

5. Кулька масою 10 г, що вилітає горизонтально з пружинного пістолета, потрапляє в центр підвішеної на нитці пластилінової кулі масою 40 г і застряє в ній. Жорсткість пружини пістолета — 400 , стиск пружини перед пострілом — 5 см. На яку висоту піднімуться кульки?

6. Ковзаняр масою 70 кг, що стоїть у ковзанах на льоду, кидає в горизонтальному напрямку камінь масою 3 кг зі швидкістю 8 . Визначте, на яку відстань від’їде при цьому ковзаняр, якщо коефіцієнт тертя ковзанів об лід 0,02.

7. Свинцева куля масою 500 г, що рухається зі швидкістю 10 , вдаряється в нерухому кулю з воску масою 200 г, після чого обидві кулі рухаються разом. Визначте кінетичну енергію куль після удару.

8. Визначте потужність легкового автомобіля масою 1000 кг, необхідну для його розгону, якщо коефіцієнт тертя між ведучими колесами та дорожнім покриттям становить 0,6.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити