Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Підручник Правознавство 10 клас (профільний рівень) - Т. М. Філіпенко - Генеза 2018 рік

Розділ III. КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

Тема 10. Місцеве самоврядування в Україні

§ 92. ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ. ЗВЕРНЕННЯ ДО ДЕПУТАТА МІСЦЕВОЇ РАДИ

Кожен з вас через декілька років повною мірою зможе реалізувати свої політичні права. Ви будете брати участь у виборах. Від вашого виваженого рішення залежатиме майбутнє нашої країни та конкретно вашого регіону. Ви — майбутні політичні лідери вашої територіальної громади. Перефразовуючи відому інавгураційну промову тридцять п’ятого американського президента Дж. Кеннеді, пропонуємо вам не запитувати, що ваше місто, село, селище може зробити для вас, а запитати в себе, що ви можете зробити для своєї територіальної громади. Спробуйте поглянути на проблеми вашого регіону очима активного громадянина.

Працюємо у групах

Об’єднайтеся в чотири групи. Підготуйте аркуші паперу розміром А2, маркери та окрему картку з конкретним переліком прав людини (статті нормативного документа). Отримайте завдання розробити реальні пропозиції до місцевої влади, де повною мірою реалізовувалися б права людини.

1 група. Реалізація особистих прав людини. Надайте пропозиції місцевій владі щодо поліпшення стану механізму реалізації особистих прав людини за такими статтями Загальної декларації прав людини:

Ст. 3. Кожна людина має право на життя, на свободу і на особисту недоторканність.

Ст. 12. Ніхто не може зазнавати безпідставного втручання у його особисте і сімейне життя, безпідставного посягання на недоторканність його житла, тайну його кореспонденції або на його честь і репутацію. Кожна людина має право на захист закону від такого втручання або таких посягань.

2 група. Реалізація політичних прав людини. Надайте пропозиції місцевій владі щодо поліпшення стану механізму реалізації політичних прав людини за такими статтями Загальної декларації прав людини:

Ст. 20. 1. Кожна людина має право на свободу мирних зборів і асоціацій. 2. Ніхто не може бути примушений вступати до будь-якої асоціації.

Ст. 21. 1. Кожна людина має право брати участь в управлінні своєю країною безпосередньо або через вільно обраних представників. 2. Кожна людина має право рівного доступу до державної служби у своїй країні.

3 група. Реалізація соціально-економічних прав людини. Надайте пропозиції місцевій владі щодо поліпшення стану механізму реалізації соціально-економічних прав людини за такими статтями Загальної декларації прав людини:

Ст. 22. Кожна людина, як член суспільства, має право на соціальне забезпечення і на здійснення необхідних для підтримання її гідності і для вільного розвитку її особи прав у економічній, соціальній і культурній галузях за допомогою національних зусиль і міжнародного співробітництва та відповідно до структури і ресурсів кожної держави.

Cт. 23. 1. Кожна людина має право на працю, на вільний вибір роботи, на справедливі і сприятливі умови праці та на захист від безробіття. 2. Кожна людина, без будь-якої дискримінації, має право на рівну оплату за рівну працю.

4 група. «Юридична клініка» - група експертів з правових питань. Ознайомтеся із ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» і підготуйтеся надати консультацію групам 1, 2, 3 щодо складання пропозицій, скарг або заяв до органів місцевого самоврядування.

Презентуйте результати творчої вправи.

Оформіть звернення до депутата місцевої ради за допомогою консультантів з групи «Юридична клініка».

Рефлексія. 1. Які права людини можна реалізувати за вашими проектами?

2. Яким чином можете довести до відома місцевих органів влади ваші пропозиції?

Домашнє завдання. Зв’яжіться з депутатом місцевої ради або його помічником та передайте свої звернення для розгляду. Пропозиції можна подати і до Молодіжної ради територіальної громади. Після того як надійде відповідь, повідомте шкільний колектив про результати.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.