Підручник Правознавство 10 клас (профільний рівень) - Т. М. Філіпенко - Генеза 2018 рік

Розділ II. ПРАВО

Тема 8. Юридична відповідальність

Запитання та завдання до теми 8

І. Виконайте тестові завдання.

1. Позначте, який вид відповідальності полягає в осуді суспільством вчинків особи, що не відповідають загальноприйнятим уявленням про добро і зло.

А Моральна В Економічна

Б Політична Г Юридична

2. Позначте, який вид відповідальності не належить до юридичної.

А Кримінальна В Адміністративна

Б Дисциплінарна Г Політична

3. Позначте, що не є обставиною, яка виключає юридичну відповідальність.

А Казус В Непереборна сила

Б Джерело підвищеної Г Крайня необхідність

небезпеки

II. Порівняйте поняття.

• Правопорушення - юридична відповідальність.

• Необхідна оборона - крайня необхідність.

III. Розв’яжіть ситуацію.

Десятикласниця Поліглот Настя, поспішаючи на урок англійської, перейшла вулицю за двадцять метрів від пішохідного переходу. Намагаючись об’їхати школярку, водій автомобіля був змушений різко звернути на узбіччя. У результаті відбувся наїзд на газетний кіоск, було пошкоджено і кіоск, і автомобіль.

Дайте правовий аналіз дій Поліглот Насті. Чи можуть її притягти до юридичної відповідальності? Якщо так, то до якого виду юридичної відповідальності її буде притягнуто?


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.