Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Підручник Правознавство 10 клас (профільний рівень) - Т. М. Філіпенко - Генеза 2018 рік

Розділ III. КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

Тема 2. Загальні засади конституційного ладу України

§ 62. ДЕРЖАВНА СИМВОЛІКА

1. Державна символіка

Важливими ознаками суверенної держави є державні символи: Державний Прапор, Державний Герб, Державний Гімн. Державна символіка - це офіційні емблеми держави, що і зображуються на печатках, бланках державних органів, грошових знаках тощо; установлюються конституцією держави.

Державні символи - це встановлені конституцією або спеціальними законами особливі розпізнавальні знаки конкретної держави. Державна символіка уособлює державний суверенітет України, верховенство та незалежність влади. Образи Державного Прапора, Державного Герба та Державного Гімну символізують українську державність і конституційні цінності України, традиції та культуру українського народу, є основою історичної свідомості українців, процесів українського державотворення.

Конституція України

Cт. 20. Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

2. Державний Прапор

Державний Прапор - це офіційний відмінний знак (емблема) держави, символ її суверенітету.

Після проголошення в 1991 р. незалежності, фактичного і юридичного оформлення української державності постала нагальна потреба у власних державних атрибутах. Уже 4 вересня 1991 р. над будинком Верховної Ради України замайорів національний синьо-жовтий прапор. 28 січня 1992 р. Верховна Рада України затвердила Державний Прапор.

Конституція України

Cт. 20. Державний Прапор України - стяг з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

3. Державний Герб

Герб - це усталене відповідно до законів геральдики зображення, яке належить державі, місту або родині.

Найстаріший герб української держави - герб земель Володимира Великого і його династії - тризуб, відомий з X ст. У галицьких князів гербом було зображення лева, а у Війську Запорізькому - зображення лицаря, козака з мушкетом. Після Акта Злуки УНР і ЗУНР у 1919 р. тризуб як герб було прийнято й на західноукраїнських землях. Династичний знак Володимира Великого став символом соборної України.

19 лютого 1992 р. Верховна Рада України визнала тризуб малим Державним гербом. Великий Державний Герб України ще не затверджено парламентом.

Конституція України

Cт. 20. Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. Головним елементом великого Державного

Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України).

4. Державний Гімн

Державний Гімн України - один з головних державних символів України поряд з прапором і гербом. Державним гімном є пісня «Ще не вмерла України і слава, і воля» на слова Павла Чубинського з невеликими змінами, музика Михайла Вербицького. Офіційна музична редакція ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 р. Текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 р.

Конституція України

Cт. 20. Державний Гімн України - національний гімн на музику М. Вербицького зі словами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.