Підручник Правознавство 10 клас (профільний рівень) - Т. М. Філіпенко - Генеза 2018 рік

Розділ III. КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

Тема 5. Права, свободи та обов’язки людини і громадянина

§ 77. ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ. МІЖНАРОДНІ ГАРАНТІЇ ПРАВ ДИТИНИ

Працюємо у групах

І. 1. З’ясуйте потреби (очікування) дитини від різних суб’єктів з її оточення: 1 група - очікування від сім’ї (наприклад, сім’я задовольняє потреби в харчуванні); 2 група - очікування від друзів, однолітків (наприклад, потреба у спілкуванні); 3 група - очікування від школи, учителів; 4 група - очікування від державних інституцій.

2. Представте результати своєї роботи, занотовуючи їх у таблицю:

   

1

Очікування дитини від сім’ї

 

2

Очікування дитини від друзів

 

3

Очікування дитини від школи

 

4

Очікування дитини від держави

 

3. Попрацюйте з текстом Конвенції ООН про права дитини, зіставте конкретні потреби дитини зі статтею Конвенції.

Потреби дитини

Права дитини за Конвенцією

   

4. Проведіть брифінг. Чи всі ваші очікування прописано в Конвенції ООН як ваші права? Чому, на вашу думку, існує потреба дитини в любові, але це не трансформується в забезпечене Конвенцією право?

Працюємо самостійно

II. Прочитайте статті. Які норми Конвенції ООН про права дитини порушено? Відповідь обґрунтуйте, спираючись на статті Конвенції.

1. На акціях протесту в Москві в червні 2017 р. було затримано 136 підлітків. «Моя думка — ці хлопці й дівчата переживають зараз період помилок, вони живуть у своєму, іноді кимось придуманому, світі», — сказав голова департаменту регіональної безпеки Москви Володимир Черніков. Він пов’язав участь неповнолітніх у масовій акції опозиції з їхнім бажанням «реалізувати себе будь- якою ціною, довести, що ти якийсь інший», (https://ukr.lb.ua/ world/2017/06/14/368982_aktsiyah_protestu_moskvi_zatrimali. html).

2. Спікер Верхньої палати парламенту РФ Валентина Матвієнко конкретизувала свою пропозицію про заборону участі в мітингах дітей та підлітків. Вона заявила, що за це потрібно карати батьків та організаторів акцій протесту. Свою ідею Матвієнко виклала в інтерв’ю газеті «Известия», підкресливши, що, на її думку, участь у протестах неповнолітніх іде в розріз із «моральними нормами». Пізніше з нею погодилася й омбудсман РФ Тетяна Москалькова. (http://www.mk.ru/ politics/2017/05/24/matvienko-predlozhila-nakazyvat-roditeley).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити