Підручник Правознавство 10 клас (профільний рівень) - О. Д. Наровлянський - Грамота 2018 рік

БЛОК 1 ОСНОВИ ТЕОРІЇ ДЕРЖАВИ І ПРАВА

Розділ 2 ПРАВО

Тема 8. ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №4 Правопорушення та юридична відповідальність

(розв’язання правових ситуацій)

• У наведених випадках визначте, чи скоєно правопорушення, а також хто буде притягнутий до юридичної відповідальності.

1. Громадянка К. пізно ввечері поверталася додому з роботи. У темному провулку її зупинили декілька молодиків. Вони вимагали віддати коштовності, гроші та мобільний телефон. Однак жінка, не розгубившись, застосувала газовий балончик, унаслідок чого один із нападників отримав легке отруєння. Скориставшись розгубленістю нападників, жінка звернулася по допомогу до патрульних поліцейських. Нападники були затримані, одного з них поклали в лікарню з отруєнням.

2. Пізно ввечері взимку громадянин К. повертався додому з роботи. На темній вулиці його наздогнали двоє 16-річних юнаків. Вони забрали в громадянина шапку, потім збили з ніг і почали бити. Коли К. утратив свідомість, юнаки відібрали в нього мобільний телефон і гаманець з грошима та кинулися тікати. Громадянка П. бачила те, що відбувалося, з вікна, але нікуди не повідомила про це, а пізніше відмовилася давати свідчення поліції.

3. Дев’ятикласниця Р. запізнилася на урок, пояснивши це необхідністю термінової розмови по телефону з матір’ю, яка перебуває в лікарні. Зайшовши в клас, вона відмовила однокласниці С. в допомозі під час розв’язання завдань контрольної роботи. За це С. після уроків побила однокласницю, завдавши їй легких тілесних ушкоджень.

4. Громадянка П. керувала автомобілем. Раптом на ділянці крутого спуску жінка відчула, що гальма не спрацьовують. Автомобіль стрімко набирав швидкість. Попереду вона побачила пішохідний перехід, яким переходила група школярів. Намагаючись уникнути наїзду, жінка повернула вбік і направила автомобіль на припарковані на узбіччі машини. Три автомобілі було пошкоджено, але діти не постраждали.

5. Десятикласники R, Л. та О. ввечері гуляли селом. Проходячи повз закритий магазин вони побачили спалах усередині — сталося коротке замикання. За хвилину вони побачили полум’я. Знаючи, що пожежної команди в селі немає, вони розбили вікно та, застосовуючи підручні засоби та вогнегасник, який був у магазині, погасили вогонь. При цьому хлопці пошкодили касовий апарат та калькулятор.

6. Водій автомобіля К. їхав по приміській дорозі зі швидкістю 40 км/год. Раптом на дорогу вискочила дівчинка, водій спробував загальмувати, але не встиг цього зробити та збив її. Зупинивши машину, він надав дівчинці першу медичну допомогу та доправив її в лікарню. Дівчинку було врятовано.

7. Працівниця банку О., скориставшись службовим становищем, отримала інформацію про кредитні картки клієнтів. Вона почала знімати з їхніх рахунків невеликі суми та використовувати їх. Пізніше свої дії вона пояснила необхідністю знайти кошти

для термінового лікування родича, якому без надання цього лікування загрожувала смерть.

8. Під час повені на шляху проходження води опинилася ділянка шосейної дороги. її збереження створювало загрозу затоплення великого житлового масиву з населенням 70 000 осіб. Відведення води в іншому напрямку було неможливим у зв’язку з нестачею часу, робочої сили та техніки. З метою недопущення затоплення та жертв серед населення працівники Міністерства надзвичайних ситуацій вимушені були підірвати ділянку дороги, яка заважала проходженню води, завдавши міському господарству шкоду на суму 12 000 000 грн. Загрозу було ліквідовано.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.