Підручник Правознавство 10 клас (профільний рівень) - О. Д. Наровлянський - Грамота 2018 рік

Блок 2 ОСНОВИ ПУБЛІЧНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

Розділ 1 КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

Тема 3. ГРОМАДЯНСТВО УКРАЇНИ

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №5 Громадянство України

Користуючись наведеними витягами із Закону України, заповніть у зошиті таблицю, яка допоможе вам визначити громадянство дітей під час розв’язання юридичних задач.

Громадянство першого з батьків

Громадянство другого з батьків

Місце народження

Громадянство дитини

Україна

іноземець

Україна

Україна

іноземець

за кордоном

Україна

Україна

за кордоном

іноземець

іноземець

Україна

Україна

без громадянства

Україна

без громадянства

без громадянства

Україна

без громадянства, проживає в Україні

без громадянства, проживає в Україні

за кордоном

біженець

біженець

Україна

невідомий (дитина- знайда)

невідомий

Україна

Розгляньте запропоновані ситуації та, користуючись витягами із Закону України «Про громадянство України» і текстом підручника, визначте громадянство зазначених осіб і процедури отримання (втрати) ними громадянства.

1. У родині Марії С. та Андрія В. народився син. Обоє вони — громадяни України, але син народився у Варшаві, де вони гостювали в родичів. Батьків цікавить, чи отримає їхня дитина громадянство України, адже вона народилася за межами нашої країни.

2. Під час навчання в університеті Анна П. одружилася з громадянином Лівану Ахмедом Р. Після закінчення навчання вони виїхали жити до Лівану. Через рік у них народилася дівчинка. Мати хвилюється, чи має її донька право на українське громадянство.

3. До консультації звернувся 15-річний Андрій. Його батьки прийняли рішення виїхати на постійне місце проживання до Румунії, звідки родом мати, і взяти громадянство цієї держави. Андрій готовий переїхати до Румунії, але не бажає втрачати українське громадянство. Що можна відповісти на це запитання?

4. Громадянин Д. народився в 1953 р. в м. Києві. У 1958 р. виїхав з батьками до Казахстану. Після служби в армії працював на Далекому Сході, з 1994 по 2005 р. — за контрактами в країнах Близького Сходу, зберігаючи громадянство Росії. У 2006 р., вийшовши на пенсію, приїхав до Сум, де купив квартиру. Його цікавить, чи може він отримати українське громадянство, адже він не знає української мови, ніколи не працював на території нашої держави. Якщо він має право отримати громадянство, укажіть, що йому необхідно для цього зробити.

5. Громадянка Ч., 1978 р. народження, у 1998 р. одружилася з громадянином Філіппін. У 1999 р. вони виїхали в Пакистан, де в них невдовзі народився син. У період проживання в Пакистані Ч. працювала продавцем у магазині, на облік в українському посольстві не ставала. Чоловік працював на фірмі, а пізніше — перекладачем у поліції Пакистану. Однак у 2001 р. вони були вимушені повернутися до Києва, тому що після військового перевороту в Пакистані їм загрожувала смерть. У 2002 р. в них народився ще один син. Ч. та її чоловіка цікавить, чи отримають їхні діти українське громадянство.

6. До юридичної консультації звернулися співробітники пологового будинку м. Миколаєва. Мати одного немовляти, уродженка Індії, особа без громадянства, з 2001 р. постійно проживає в м. Одесі. Дитина народилася на теплоході, який належить італійському пароплавству, підчас проходження протоки Босфор. Батько дитини — невідомий.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити