Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Підручник Правознавство 10 клас (профільний рівень) - О. Д. Наровлянський - Грамота 2018 рік

Блок 2 ОСНОВИ ПУБЛІЧНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

Розділ 1 КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

Тема 5. ПРАВА, СВОБОДИ Й ОБОВ'ЯЗКИ ЛЮДИНИ ТА ГРОМАДЯНИНА

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 9 Застосування Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод. Обов’язковість практики Європейського суду з прав людини в Україні

1. За допомогою мережі Інтернет знайдіть рішення Європейського суду з прав людини, прийняті в справах, що стосуються України, і визначте, які основні порушення фіксують ці рішення.

2. Використовуючи витяг із Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського суду з прав людини», запропонуйте, що необхідно зробити для виконання рішень, прийнятих судом щодо нашої держави.

Подивіться в Інтернеті:

http://old.nninjust.gov.ua/9329 — рішення щодо України, винесені Європейським судом з прав людини на офіційному сайті Міністерства юстиції України; http://www.osce.org/uk/ukraine/232716?download=true — науково-методичний посібник для суддів «Застосування практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя».

Із Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського суду з прав людини»

Стаття 1. Визначення термінів

1. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:

Конвенція — Конвенція про захист прав людини й основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України; Суд — Європейський суд з прав людини;

Комісія — Європейська комісія з прав людини;

практика Суду — практика Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини;

виконання Рішення — а) виплата Стягувачеві відшкодування та вжиття додаткових заходів індивідуального характеру; б) вжиття заходів загального характеру (...). Стаття 2. Виконання Рішення

1. Рішення є обов’язковим для виконання Україною (...).

Стаття 6. Переклад та оприлюднення Рішення

1. З метою виконання заходів загального характеру держава забезпечує переклад та опублікування повних текстів Рішень українською мовою спеціалізованим у питаннях практики Суду юридичним виданням, що має поширення в професійному середовищі правників.

Стаття 8. Виплата відшкодування

1. Виплата Стягувачеві відшкодування має бути здійснена в тримісячний строк з моменту набуття Рішенням статусу остаточного або в строк, передбачений у Рішенні.

2. У разі порушення строку, зазначеного в частині першій цієї статті, на суму відшкодування нараховується пеня відповідно до Рішення.

Стаття 10. Додаткові заходи індивідуального характеру

1. З метою забезпечення відновлення порушених прав Стягувана, крім виплати відшкодування, уживаються додаткові заходи індивідуального характеру.

2. Додатковими заходами індивідуального характеру є:

а) відновлення настільки, наскільки це можливо, попереднього юридичного стану, який Стягувач мав до порушення Конвенції;

б) інші заходи, передбачені в Рішенні.

Стаття 17. Суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.