Підручник з Права 10 клас

Частина третя ОСНОВИ ПУБЛІЧНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

§ 18. Адміністративне право

2. Державна служба.

 

У будь-якій державі є органи, які виконують її різноманітні функції. У цих органах працюють люди, забезпечуючи їх виконання.

Наведіть приклади професій людей, які виконують такі обо­в'язки.

Професійну діяльність людей, які займають посади в держав­них органах, виконуючи завдання й функції держави, та отримують зарплату за рахунок державних коштів, називають державною службою. Державними службовцями і працівники органів вико­навчої влади Кабінету Міністрів України, міністерств, місцевих державних адміністрацій, різних управлінь і відділів. Такий статус мають також співробітники митниці, податкової служби, цивільні працівники Служби безпеки України. При ньому зазначимо, щодо державних службовців належать лише ті працівники названих органів, які мають певні організаційно-розпорядчі повноваження можуть приймати рішення від імені держави, мають керівні повно­важення. Ті люди, які хоча й працюють у державних органах, але виконують допоміжні функції — водії, друкарки, охоронці, не є дер­жавними службовцями. Не належать до державних службовців також лікарі, учителі, навіть якщо вони працюють у державних навчальних чи лікувальних закладах.

На державних службовців покладено важливі й відповідальні обов’язки. Поступити на державну службу має право будь-який громадянин України, який має відповідну освіту, досвід роботи, високі моральні якості. Прийом на державну службу здійснюється, як правило, за конкурсом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.