Підручник з Права 10 клас

Частина четверта ОСНОВИ ПРИВАТНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

§ 28. Робочий час і час відпочинку. Трудова дисципліна

3. Трудова дисципліна.

 

Кодекс законів про працю визначає обов’язки працівників:

1) чесно й сумлінно працювати;

2) своєчасно й точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу:

3) дотримуватися трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці;

4) дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.

У той же час певні обов’язки покладено й на власника підприємства:

1) правильно організувати працю працівників;

2) створювати умови для зростання продуктивності праці;

3) забезпечувати трудову й виробничу дисципліну;

4) неухильно дотримуватися законодавства про працю і пра­вил охорони праці;

5) уважно ставитися до потреб і запитів працівників;

6) поліпшувати умови їхньої праці та побуту.

Взаємовідносини між працівником і власником на кожному конкретному підприємстві, їхні взаємні зобов’язання, розпорядок праці визначають правила внутрішнього трудового розпорядку (час початку й закінчення роботи, її змінність, тривалість перерв, побутові питання тощо). Виконання правил внутрішнього трудового розпорядку є обов'язком працівника й адміністрації.

Закон передбачає, що працівників, які працюють на совість, ретельно виконують свої обов’язки, досягають значних результатів.

 

Орден держави Орден „За заслуги” І ступення

 

У роботі, власник підприємства може за­охочувати різними способами. Для заохо­чення працівників застосовують різнома­нітні форми морального й матеріального заохочення. їх визначають у правилах внутрішнього трудового розпорядку. Серед найпоширеніших — преміювання, нагородження грамотами, цінними подарунками, присвоєння почесних звань заводу, галузі тощо. За визначні заслуги і ступеня працівник може бути представлений до нагородження державними відзнаками — орденами, медалями, почесними званнями. Про заохочення праців­ника обов’язково роблять запис у трудовій книжці.

 






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.