Захист вітчизни 10 клас

ВОГНЕВА ПІДГОТОВКА

 

§ 10. Основні засади вогневої підготовки


Вогонь різних видів зброї, основний засіб знищення та ураження противника в бою. Вогонь ведуть з артилерійських гармат, танків, стрілецької зброї та інших видів зброї. Різновидами вогню є: одиночний вогонь, вогонь чергами, залповий вогонь, безперервний вогонь; за напрямком — вогонь по фронту, флангу і перехресний вогонь.

Засоби вогню — вогнепальна та інші види стрілецької зброї. Засоби вогню — зброя, у якій для викидання снаряда (міни, кулі) зі ствола використовується енергія вибухової речовини (наприклад, артилерійського пороху). Зброя розподіляється на: артилерійську (гаубиці (іл. 10.1), гармати (іл. 10.2), міномети (іл. 10.3)) і стрілецьку (пістолети (іл. 10.8), автомати (іл. 10.4), гвинтівки (іл. 10.5)), а також гранатомети (іл. 10.6, 10.7).


Іл. 10.1. Самохідна гаубиця 2Сl «Гвоздика» (калібр 122 мм)

Іл. 10.2. 122-мм гаубиця Д-30 на вогневій позиції

Iл. 10.3. Міномет (калібр 120мм)

Іл. 10.4. Автомат АК-74

Іл. 10. 5. Снайперська гвинтівка (CВД-1)

Іл. 10.6. Гранатомет

Іл. 10.7. Автоматичний гранатомет АГС-l7 «Пламя»

Іл. 10.8. Пістолет Макарова


Вогнева підготовка спрямована на вивчення будови та порядку бойового застосування озброєння бойових машин та стрілецької зброї, що перебувають на озброєнні механізованих підрозділів Збройних сил України, основ та правил стрільби, управління вогнем, експлуатації озброєння, методики вогневої підготовки.

Вогнева підготовка — предмет, складова частина бойової підготовки. Як один із основних розділів програми вогнева підготовка передбачає вивчення теоретичних положень основ стрільби, оволодіння прийомами та правилами стрільби зі стрілецької зброї і метання ручних гранат.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити