Захист вітчизни 10 клас

ОДИНОЧНА ПІДГОТОВКА


ТЕМА: СТРОЙОВІ ПРИЙОМИ І РУХ БЕЗ ЗБРОЇ ТА 3І ЗБРОЄЮ


§ 20. Прийоми і рух зі зброєю


Як слід тримати автомат при стройовому положенні зі зброєю? Поміркуйте, у яких положеннях можна носити автомат. За якими командами автомат береться в ці положення?

Стройове положення та прийоми зі зброєю. Стройове положення зі зброєю те саме, що й без зброї. Автомат слід тримати в положенні «на ремінь» дульною частиною догори, кистю правої руки торкатися верхнього зрізу ременя, а автомат зі складеним прикладом — дульною частиною вниз (іл. 20.1).

Перед поданням команд: «На ремінь», «На груди», «За спину» — зброя попередньо ставиться на запобіжник за командою «Запобіжник — СТАВ».

Якщо необхідно відімкнути (відкинути) багнет або примкнути його, то подаються команди: «Багнет — ВІДІМКНУТИ (ВІДКИНУТИ)» і «Багнет — ПРИМКНУТИ».

Автомат із положення «на ремінь» береться «на груди» за командою «Автомат — на ГРУДИ» у три прийоми:

♦ перший прийом — подати праву руку за ременем трохи вгору, зняти автомат з плеча і, підхопивши його лівою рукою за ложе й ствольну накладку, тримати перед собою вертикально магазином ліворуч, дульним зрізом на висоті підборіддя,


Іл 20.1 Стройове положення зі зброєю

Іл. 20.2. Виконання команди «Автомат — на ГРУДИ»

Іл. 20.3. Виконання команди «Автомат — на ре-МІНЬ»


♦  перший прийом — подати праву руку за ременем трохи вгору, зняти автомат з плеча і, підхопивши його лівою рукою за ложе й ствольну накладку, тримати перед собою вертикально магазином ліворуч, дульним зрізом на висоті підборіддя;

♦  другий прийом — правою рукою відвести ремінь праворуч і перехопити його долонею знизу так, щоб пальці були напівзігнуті й повернуті на себе; одночасно просунути під ремінь лікоть правої руки;

♦  третій прийом — закинути ремінь за голову; взяти автомат правою рукою за шийку приклада, а ліву руку швидко опустити (іл. 20.2).

Автомат із положення «на груди» береться «на ремінь» за командою «На реМІНЬ» у три прийоми:

♦  перший прийом — лівою рукою взяти автомат за ложе та ствольну накладку знизу й, подаючи його одночасно трохи вперед угору, вивільнити праву руку з-під ременя, узятися нею за шийку приклада й тримати автомат;

♦  другий прийом — піднімаючи автомат угору, перекинути ремінь через голову й тримати зброю перед собою вертикально, магазином ліворуч, дульним зрізом на висоті підборіддя;

♦  третій прийом — правою рукою взяти ремінь за його верхню частину й закинути автомат за праве плече в положення «на ремінь», а ліву руку швидко опустити (іл. 20.3).

Автомат «за спину» береться без багнета. Для переведення автомата з положення «на груди» в положення «за спину» та з положення «за спину» в положення «на груди» зброя попередньо береться за командою в положення «на ремінь».

Іл. 20.4. Виконання команди «Зброю --за СПИНУ»

Іл. 20.5. Виконання команди «Ремінь — ПОСЛАБИТИ (ПІДТЯГТИ)»

 

Зброя з положення «на ремінь» береться в положення «за спину» за командою «Зброю — за СПИНУ» у два прийоми:

перший прийом — лівою рукою взяти ремінь трохи нижче правого плеча, а правою рукою одночасно взятися за приклад;

другий прийом — правою рукою трохи підняти зброю вгору, а лівою рукою закинути ремінь за голову на ліве плече; зброю та руки швидко опустити (іл. 20.4).

У разі потреби послабити (підтягти) ремінь подається команда «Ремінь — ПОСЛАБИТИ (ПІДТЯГТИ)». За підготовчою командою автомат узяти в праву руку. За виконавчою командою зробити півоберта праворуч, одночасно відставити ліву ногу на крок ліворуч, і, нахилившись уперед, уперти зброю прикладом у стопу лівої ноги, а стволом покласти на згин правого ліктя; ноги в колінах не згинати; тримаючи правою рукою пряжку ременя, лівою рукою підтягти (послабити) його і без команди прийняти стройове положення (іл. 20.5).


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити