Трудове навчання 3 клас

Твори дивні, незвичайні є в етнічному дизайні

 

Декорування виробів

 

Рукотворний побут — це результат праці майстрів мистецтв — художників декоративно-ужиткового мистецтва. Оздоблена з любов’ю декоративно-ужиткова побутова річ корисна і красива.

Одним з поширених способів декорування виробів є орнамент. Ти вже знаєш основні види орнаментів: геометричний, рослинний і зооморфний, або тваринний.

Згадай, що тобі відомо про орнамент з уроків трудового навчання і малювання. Чим характерні різні види орнаменту?

Найрозповсюдженішою орнаментальною композицією в Україні є дерево-квітка у вазоні. Вона символізує райське дерево життя, яке так оспівується у народних обрядових піснях:

Ой у чистім полі камінець стоїть.

На тім камінці три прутки ростуть...

Один пруток калиновий, другий — малиновий, а третій — горіховий. На першому — сокіл, на другому — зозуля, на третьому — бджоли.

Розглянь зразки орнаментальних композицій, основою яких є дерево-квітка. Вершини вазонів є геометричні, геометрично-рослинні, рослинні комбіновані, рослинні умовні, рослинні конкретні.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.