Трудове навчання 3 клас

Матеріали та інструменти для витинання

 

Найпоширенішим матеріалом для витинання був тонкий однотонний глянцевий папір, що мав блискучу поверхню, яскраві насичені кольори, добре складався і легко піддавався витинанню та вирізуванню. Паперові візерунки прилаштовували на папір або картон за допомогою клею.

У художньому витинанні використовують такі інструменти: ножиці, ніж та різноманітні штампики. Вибираючи ножиці, слід враховувати безпосередню залежність між розмірами ножиць і зручністю виконання роботи. Робота великими ножицями з більшим плечем розвороту потребує значно менших зусиль, ніж маленькими.

·   Лиштва — т у т: витинанка на прорізі вікна.

Практична робота.

Витинанка і аплікація «Янголи»

Виготов витинанку та аплікацію янголів за малюнками або власним задумом. Використай для композиції вертикальну і горизонтальну площини (наприклад, коробку з-під цукерок).

Стука у віконце нишком янголя,

Лагідно цілує і співає тихо:

«Хай тебе, дитинко, оминає лихо.

Спи, моє маленьке, люленьки-люля».

За Зоряною Живкою

 

На дозвіллі

Витинанка «Килимок»

Виконай витинанку, дотримуючись такої послідовності:

1.  Склади аркуш паперу вчетверо.

2.  Намалюй візерунок за поданим зразком або власним задумом. Виріж.

3.  Розгорни витинанку.

4.  За бажанням розфарбуй виріб і наклей його на аркуш кольорового паперу.

Спільно з батьками

Практична робота.

Витинанки до свята професій

Створіть художні проекти святкових витинанок за малюнком. За бажанням виконайте витинанки-емблеми:

1.   Складіть навпіл аркуш, обведіть на ньому великий і вказівний пальці, домалюйте шию і голову пів-силуета людини.

2.   На іншому складеному навпіл аркуші намалюйте фігурки рослин або істот, домалюйте бретельки від фігурки у напрямі до лінії згину, окремо намалюйте головний убір, емблему професії або ж інструменти майстра.

Поміркуй. На яке кольорове тло ти наклеїш витинанку? У якій послідовності наклеюватимеш деталі?

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.