Трудове навчання 3 клас

МОЗАЇКА

 

Я торцюю у рядки «кольорові сторчаки». Розмаїто кольоровий мій «пухнастик» паперовий.

Мозаїчне торцювання — це створення зображень і предметів за допомогою об’ємних торцівок з паперу. Об’ємну торцівку можна умовно назвати «кольоровим сторчаком». Він являє собою шматочок м’якого паперу, стиснутий у вигляді заглибини або конуса. Кожна така «торцівочка-сторчак», як один мазок пензля у створенні картини, як одна петелька у в’язанні або одна намистинка в бісероплетінні. Торцювання — робота не складна, але копітка. Вона вимагає не тільки посидючості, але й акуратності, уваги і певної спритності.

Перш за все, у техніці торцювання виконують усілякі іграшки-прикраси. Деякі умільці використовують її в оформленні фоторамок, прикрашанні вітальних листівок та оздобленні різноманітних побутових предметів.


Матеріали та інструменти для мозаїчного торцювання


Для виконання виробів у техніці торцювання потрібен мінімальний набір матеріалів та інструментів: папір, клей, ножиці і торцювальний інструмент.

Основний інструмент торцювання — довга тонка паличка з тупим кінцем (олівець, корпус від кулькової ручки, китайська паличка для їжі тощо).

У техніці торцювання зазвичай використовується гофрований папір або звичайні паперові серветки. з паперу виготовляють безпосередньо «торцівки» — елементи об’ємної аплікації. Ножиці і клей знадобляться для вирізування і приклеювання цих торцівок до основи майбутнього виробу.

Як основу використовують досить різноманітні матеріали. «Опушити» гофрованим папером можна будь-яку поверхню, до якої цей папір приклеюється.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити