Трудове навчання 3 клас

Паперові квілінг-квітки cхожі всі на петриківки

 

У цьому розділі ти

•  зануришся у світ квілінгу — мистецтва створення композицій зі скручених смужок паперу

•  удосконалиш навички з техніки ори гамі

 

КВІЛІНГ

 

Художня техніка квілінг означає папероскручування. Квілінг, від англійського слова quill (пташине перо), — це мистецтво виготовлення плоских або об’ємних композицій зі скручених у спіральки довгих вузьких смужок паперу. Квілінг ще називають паперовою філігранню*.

З паперових спіралей створюють квіти та візерунки, які потім використовують зазвичай для прикрашання листівок, альбомів, подарункових упаковок, виготовлення ялинкових прикрас.

Вважається, що мистецтво папероскручування виникло в Європі в кінці 14 — на початку 15 ст. У середньовічній Європі черниці робили витончені медальйони, закручуючи на кінчику пташиного пера папір із позолоченими краями.

У техніці квілінгу створювали різдвяні орнаменти, картини, тривимірні фігури тощо. Дрібні паперові форми клеїли на ікони, листівки, лінійні малюнки, обкладинки книжок, які використовували для оздоблення храмів. Деякі давні вироби, прикрашені паперовою філігранню, збереглися донині.

Розглянь малюнок. На ньому зображено старовинну статую Богоматері, зроблену з хліба та прикрашену технікою квілінгу.

Майстер природного довкілля уміє створювати фігури на площині і форми у просторі. Виріб у техніці квілінгу — це просторова форма. Зараз техніка квілінгу набуває дедалі більшої популярності, бо папероскручування не тільки приносить естетичне задоволення, а й корисне для розумової діяльності людини.

 

* Філігрань — тонкий кручений дріт, зігнутий у складний мереживний візерунок.

 

 

Інструменти для квілінгу

 

Для квілінгу використовується спеціальна дерев’яна паличка з прорізами, а також лінійка-трафарет з колами різного діаметра. Розмічають майбутню композицію олівцем.

Відрізати смужки потрібної довжини найзручніше маленькими ножицями.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.