Підручник Я у світі 4 клас - H. М. Бібік - Основа 2015 рік

ЛЮДИНА В СУСПІЛЬСТВІ

ВЧИМОСЯ ЛЮБИТИ СВОЮ БАТЬКІВЩИНУ

Дикі гуси щоосені відлітають зимувати в теплі краї, щоб навесні обов’язково повернутися до нас, на свою батьківщину. Дуже зворушливе видовище, коли гуси прилітають додому. Зовсім безсилі, вони буквально каменем падають донизу…

Гуси літають через багато країн, бачать різні гарні землі, але завжди повертаються на батьківщину. Ми, люди, маємо також любити свою землю, свою родину, бо це найдорожче, що є в кожного з нас.

Продовжте роботу над проектом «Подорожуємо Україною», розпочату попереднього року. Завдання проекту можна розширити: шукати культурні скарби; досліджувати історії видатних людей, іменами яких названо вулиці вашого міста, села або селища; дізнаватися якомога більше провідомих людей, які навчались у вашій школі; спостерігати за станом довкілля тощо.

МОЯ КРАЇНА — УКРАЇНА

Моя країна — Україна,

Сонячна держава.

І дорослому, й дитині

Жити в ній — цікаво.

Щовесни сади квітують,

Солов’ї співають.

У країну Україну

Гості приїжджають:

Із Америки, з Кавказу,

З Праги і Варшави.

Бо в країні Україні

Гостювать — цікаво.

У столиці — світлі лиця.

В селах — щирі люди.

Я за тебе, Батьківщино,

Завжди горда буду!

Ганна Чубач

Знайдіть у вірші слова, якими поетеса описує почуття, що їх викликає рідна країна.

Складіть на плакаті пазл «Яка для мене Україна?», скориставшись словничком: щаслива, могутня, багата, єдина, незалежна, квітуча, співуча, дружня, миролюбна, горда, вільна, освічена, працьовита.

СКАЖИ СВОЄ СЛОВО ПРО УКРАЇНУ

Ти, мабуть, знаєш багато пісень і віршів про Україну. Тож позмагайся з однокласниками, хто більше назве таких творів. найулюбленіший проілюструй в альбомі.

Перш ніж організувати виставку малюнків, виконай завдання, яке було запропоноване одним із дитячих журналів і призначалося для всіх дітей нашої країни: скласти вірш, оповідання чи казку про Україну.

Ось найкращі рядки з творів, надрукованих у журналі.

Ніхто не вірний Україні так, як слово. Ніхто не вірний Україні так, як пісня.

Ярина Ч., місто Львів

Люблю я рідний край:

Пісні пташині, річку, гай,

Вербичку при долині,

І хліб матусин, і протоптані стежини,

Якими кожен день іду до школи.

Колективний вірш учнів,

Вінницька область

Для мене Батьківщина — це не просто точка на географічній карті. Це мій рідний дім, двір, друзі, з якими зростаю, моя вулиця, школа, де навчаюсь, моє місто. А ще — уся моя держава — рідна Україна. Тобто для мене, як і для всіх, Батьківщина починається з маленького і закінчується великим.

Вадим Б., місто Київ

1. Обговоріть ці дитячі твори. 2. Які рядки з ваших віршів або оповідань ви б хотіли написати на плакаті?

Разом із батьками організуйте в класі, а потім між класами конкурс власних творів про Україну. За його результатами створіть виставку, на якій можна також помістити улюблені твори відомих майстрів слова та свої ілюстрації.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити