Підручник Я у світі 4 клас - H. М. Бібік - Основа 2015 рік

ЛЮДИНА В СУСПІЛЬСТВІ

СИМВОЛІКА. ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Ми часто кажемо: сильний, як ведмідь; гарна, як квітка; стрункий, як тополя; хитрий, як лис. Тут ведмідь є символом сили, квітка — краси, тополя — стрункості, лис — хитрості. Завдяки символам можна одним словом чи якимось знаком сказати дуже багато.

Озирнімося довкола — і ми побачимо безліч символічних позначень. Це й дорожні знаки, і реклама, і логотипи (емблеми) різних установ, і марки автомобілів, товарні знаки, герби міст.

Найдавніша символіка пов’язана з могутніми силами природи. Тоді різні племена називали себе синами сонця, могутньої ріки, гори або блискавки. Часто вони проголошували своїм предком-родоначальником ту тварину, від якої залежало їхнє життя. Зображення цієї тварини ставали знаками роду, племені, а іноді — символами країни, народу.

Символами країни, народу можуть бути і природні об’єкти. Стародавні єгиптяни обожнювали річку Ніл, від якої залежало все їхнє життя. Об’єктом поклоніння японців є священна гора Фудзі — діючий вулкан Фудзіяма.

Унікальні споруди, пам’ятки архітектури теж є символами країн.

Назвіть країни, символами яких є зображені на світлинах об'єкти.

ЗНАЙМО Й ШАНУЙМО СИМВОЛИ СВОГО КРАЮ!

Для українців найвизначнішим національним символом з-посеред природних об’єктів є річка Дніпро-Славутич.

Дніпро протікає через усю Україну і через усю її історію. його оспівано в численних піснях, думах, легендах. Це наша гордість і слава.

Гора Говерла височить у Карпатах, а знають її по всій Україні, бо це найвища гора на українській землі.

Острів Хортиця нині є фактично частиною міста Запоріжжя, але це дорогий серцю кожного українця символ козацтва.

Україна має чимало всесвітньо відомих пам’яток-споруд. Передусім це Софійський собор і Києво-Печерська лавра.

Національними символами України також є видатні люди. Без них і їхніх звершень просто не було б нашого народу.

Поміркуйте, що символізують такі об'єкти: калина, вишня, верба, чорнобривці, лелека, рушник, вишиванка.

Розподіліть серед учнів класу названі в тексті символи. Нехай кожен підготує інформацію про вибраний об'єкт і презентує її однокласникам, друзям або батькам.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити