Підручник Я у світі 4 клас - H. М. Бібік - Основа 2015 рік

ЛЮДИНА В СУСПІЛЬСТВІ

ПЕРЕДБАЧАЙ НАСЛІДКИ СВОЇХ ВЧИНКІВ

ТЕЛЕФОННИЙ ТЕРОРИЗМ

Почастішали дзвінки в міліцію з повідомленнями про нібито закладену бомбу на вокзалі, у кінотеатрі, школі.

Як свідчать працівники міліції, в основному такими «розіграшами» займаються учні 4-7-х класів. Захотів зірвати контрольну чи батьківські збори — зателефонував, зробив відповідне повідомлення — і гуляй. Чи треба говорити, що на перевірку кожної заяви відволікається маса людей і техніки.

Батьки Кирила С. ледь не знепритомніли, коли до них прийшла міліція. Виявилося, що їхній синок приготував їм «сюрприз». Зміненим голосом він по телефону повідомив міліцію, що в школі нібито закладено бомбу. Бомбу не знайшли, зате через дві доби знайшли Кирила. У зв’язку з неповноліттям юного терориста штраф — 5 тисяч гривень — виписали його батькам.

Запам’ятай! За голосом можна дізнатися про того, хто телефонує: хлопчик це чи дівчинка, вік, вага, стан здоров’я, де народився або народилася, окремі риси характеру.

1. Обговоріть поведінку Кирила. Про що він, на ваш погляд, думав, коли телефонував у міліцію? 2. Чим вчинок хлопця обернувся для нього і його батьків? 3. Чому не можна займатися такими «розіграшами»?

Склади коротке оповідання про вигаданого героя, який полюбляв «розіграші».

ГНАТОВЕ ВИПРАВДАННЯ

Завітав якось до Гната Родіон

Та й не вірить: це насправді,

А чи сон?

Гнат над книжкою схилився,

Як мара,

І підряд усі малюнки видира.

Родіон його за руку:

— Друже мій!

Що ти робиш? Схаменися!

Пожалій!

Зиркнув Гнат на Родіона

Із-під брів

І, показуючи книжку,

Відповів:

— Ну чого б її жаліти Мусив я,

Як вона бібліотечна —

Не моя!..

Євген Бандуренко

1. Обговоріть ситуацію. 2. Що може бути наслідком вчинку Гната? 3. Чи ніхто з ваших друзів так не поводиться? Якщо є такі, що ви можете їм порадити?

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити