Підручник Я у світі 4 клас - H. М. Бібік - Основа 2015 рік

ЛЮДИНА В СУСПІЛЬСТВІ

СВЯТА НАШОЇ ДЕРЖАВИ

Український народ дуже працьовитий. Але в його житті важливе місце посідають не тільки будні, але й свята. вони урізноманітнюють повсякдення, дають можливість відпочити, набратися сил.

Державні свята офіційно оголошуються вихідними днями. Основними державними святами в Україні є: новий рік — 1 січня, Різдво Христове — 7 січня, Міжнародний жіночий день — 8 березня, День Перемоги — 9 травня, Великдень (Пасха), Трійця — святкуються за релігійним календарем, День незалежності України — 24 серпня.

День незалежності України — найвизначніше свято нашої держави. У цей день на головній вулиці столиці — Хрещатику — відбуваються урочисті заходи та святковий парад.

Понад шістдесят свят вважаються неофіційними. вони не відзначені червоним кольором у календарі. Здебільшого це професійні та міжнародні свята. Серед них — День матері (друга неділя травня), День захисту дітей (1 червня), День знань (1 вересня), День людей похилого віку (1 жовтня) тощо.

новорічні й різдвяні свята найулюбленіші в Україні. Багато радощів приносять вони і дорослим, і дітям: народні гуляння, феєрверки, подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки, веселі зимові канікули й головну окрасу свят — ялинку, що сяє різнобарвними вогнями.

Дуже урочистим є святкування в Україні Великодня, або Пасхи. великодні свята відродили дивовижне народне мистецтво — писанкарство.

1. Додай до наведеного в тексті переліку свят ті, які відзначають у твоїй родині. 2. Розкажи, які великодні традиції ви зберігаєте.

ПИСАНКА

Розмалюю писанку,

розмалюю,

гривастого коника

намалюю.

Розмалюю писанку,

розмалюю,

соловейка-любчика

намалюю.

Розмалюю писанку,

розмалюю,

різьблену сопілоньку

намалюю.

А сопілка буде грати,

соловейко щебетати,

а гривастий кониченько —

славно танцювати.

Дмитро Чередниченко

Принесіть у клас писанки або малюнки (світлини) писанок, які зберігаються у вас удома. Разом із батьками організуйте виставку. Обговоріть візерунки писанок.

РОБИМО ВИСНОВКИ З ТЕМИ «ЛЮДИНА В СУСПІЛЬСТВІ»

Україна — незалежна, миролюбна держава зі своїми символами (гімн, прапор, герб, рідна мова). обов’язком кожного громадянина України є їх шанування.

Незалежно від національності всі ми — громадяни України, які мають рівні права на життя та його захист, на працю, освіту, відпочинок.

Правопорушення — це дії, що порушують права інших людей. За скоєне завжди треба відповідати перед законом.

Громадяни України дбають про довкілля, зберігають історичні та культурні надбання народу, звичаї та традиції.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити