Підручник Я у світі 4 клас - H. М. Бібік - Основа 2015 рік

ЛЮДИНА В СУСПІЛЬСТВІ

СВЯТА НАШОЇ ДЕРЖАВИ

Український народ дуже працьовитий. Але в його житті важливе місце посідають не тільки будні, але й свята. вони урізноманітнюють повсякдення, дають можливість відпочити, набратися сил.

Державні свята офіційно оголошуються вихідними днями. Основними державними святами в Україні є: новий рік — 1 січня, Різдво Христове — 7 січня, Міжнародний жіночий день — 8 березня, День Перемоги — 9 травня, Великдень (Пасха), Трійця — святкуються за релігійним календарем, День незалежності України — 24 серпня.

День незалежності України — найвизначніше свято нашої держави. У цей день на головній вулиці столиці — Хрещатику — відбуваються урочисті заходи та святковий парад.

Понад шістдесят свят вважаються неофіційними. вони не відзначені червоним кольором у календарі. Здебільшого це професійні та міжнародні свята. Серед них — День матері (друга неділя травня), День захисту дітей (1 червня), День знань (1 вересня), День людей похилого віку (1 жовтня) тощо.

новорічні й різдвяні свята найулюбленіші в Україні. Багато радощів приносять вони і дорослим, і дітям: народні гуляння, феєрверки, подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки, веселі зимові канікули й головну окрасу свят — ялинку, що сяє різнобарвними вогнями.

Дуже урочистим є святкування в Україні Великодня, або Пасхи. великодні свята відродили дивовижне народне мистецтво — писанкарство.

1. Додай до наведеного в тексті переліку свят ті, які відзначають у твоїй родині. 2. Розкажи, які великодні традиції ви зберігаєте.

ПИСАНКА

Розмалюю писанку,

розмалюю,

гривастого коника

намалюю.

Розмалюю писанку,

розмалюю,

соловейка-любчика

намалюю.

Розмалюю писанку,

розмалюю,

різьблену сопілоньку

намалюю.

А сопілка буде грати,

соловейко щебетати,

а гривастий кониченько —

славно танцювати.

Дмитро Чередниченко

Принесіть у клас писанки або малюнки (світлини) писанок, які зберігаються у вас удома. Разом із батьками організуйте виставку. Обговоріть візерунки писанок.

РОБИМО ВИСНОВКИ З ТЕМИ «ЛЮДИНА В СУСПІЛЬСТВІ»

Україна — незалежна, миролюбна держава зі своїми символами (гімн, прапор, герб, рідна мова). обов’язком кожного громадянина України є їх шанування.

Незалежно від національності всі ми — громадяни України, які мають рівні права на життя та його захист, на працю, освіту, відпочинок.

Правопорушення — це дії, що порушують права інших людей. За скоєне завжди треба відповідати перед законом.

Громадяни України дбають про довкілля, зберігають історичні та культурні надбання народу, звичаї та традиції.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити