Підручник Я у світі 4 клас - H. М. Бібік - Основа 2015 рік

ЛЮДИНА СЕРЕД ЛЮДЕЙ

ШКОЛА ВИХОВАНОСТІ

Бажання здійснити свої мрії, стати шанованою людиною інколи ускладнюється тим, що людина не вміє поводитися з іншими, не знає елементарних правил культури. важливо з дитинства додержуватися норм поведінки без примусу й нагадування.

вихованість і справді відчиняє двері й серця. Вона підкаже людині, як не бути нудотно лагідною або, навпаки, черствою в спілкуванні з близькими, навчить не турбувати інших через дрібниці, а ще — не скупитися на подяку чи похвалу.

Приймаючи чиїсь послуги, допомогу, вихована людина платить ввічливістю і люб’язністю, а в разі потреби — і піклуванням.

Кажуть, що добре виховану людину можна пізнати з того, як вона слухає. Уміння вислухати співрозмовника, не перебиваючи його, до кінця, навіть якщо ви не згодні з ним, — це одна з головних ознак тактовності. До речі, слово «такт» походить з латинської мови, у якій воно мало два значення: «дотик» і «почуття». Тактовність починається з уміння поводитися з кожним залежно від його душевного стану; зі здатності відчути людину, ніби доторкнувшись до неї душею.

Невміння спілкуватися з людьми, поважати одне одного призводить до конфліктів, розчарувань, втрати бажання вчитись і працювати, досягати успіхів.

вихована людина намагається запобігти ситуаціям, які створюють незручності. Вона не пихата і не байдужа, поводиться скромно й привітно і не виявляє неприязні до інших.

Тож учімося бути вихованими!

1. Яку людину можна назвати вихованою? Що про це сказано в тексті? 2. Додай свої міркування.

Доведіть правильність думки, що виховану людину можна пізнати з того, як вона слухає.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити