Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Прикметник

Розбір прикметника як частини мови

Послідовність розбору

1. Частина мови. Що вона означає?

2. Морфологічні ознаки:

а) початкова форма (називний відмінок однини чоловічого роду, жіночого роду, середнього роду);

б) розряд за значенням (якісний, відносний чи присвійний); ступінь порівняння (для якісних);

в) число, рід (в однині), відмінок, група;

г) повна чи коротка форма, стягнена чи нестягнена.

3. Синтаксична роль.

Удовина хата була висока, світла і дзвінка (М. Стельмах).

Зразок розбору

Удовина (хата) - прикметник, називає ознаку предмета за належністю особі; початкова форма — удовина, удовин, удовине; присвійний; стоїть в однині, жіночому роді, називному відмінкові; тверда група, повна стягнена форма. У реченні виступає узгодженим означенням.

Висока (була) - прикметник, називає пряму ознаку предмета; початкова форма — висока, високий, високе; якісний, нульовий ступінь порівняння; ужитий в однині, жіночому роді, називному відмінкові; тверда група, повна стягнена форма. У реченні виступає іменною частиною складеного присудка.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.