Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Числівник

Буква ь на кінці числівників та перед закінченням у непрямих відмінках

М´який знак пишеться на кінці числівників п´ять, шість, від дев´яти до двадцяти та в числівнику тридцять. У непрямих відмінках м´який знак пишеться після букв на позначення м´яких приголосних, перед о та закінченням -ма, а також після с у числівнику восьми: трьох, чотирьох, шістьох, сімдесятьом, вісімдесятьма (вісімдесятьома).

М´який знак не пишеться перед закінченням у числівнику чотири в орудному відмінку: чотирма.

М´який знак не пишеться в числівниках від п´ятдесяти до вісімдесяти, від двохсот до дев´ятисот, крім деяких непрямих відмінків, де він пишеться в середині слова: шістьмастами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.