Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Займенник

Питальні та відносні займенники, їх відмінювання

Питальні займенники хто? що? який? чий? котрий? скільки? містять питання про особу чи предмет, їх ознаку, кількість предметів і вживаються для утворення питальних речень. Хто ж: завійниця чи вітер найняли музики на свої заручини? (М. Стельмах). Що бачу я в далекому просторі? (Леся Українка).

Займенники хто, що, який, чий, котрий є відносними, коли вони вживаються для зв´язку частин складного речення. Ніхто без подиву не міг глянути на ті волошкові очі, що так незвично зоріли на смаглішім виду... (М. Стельмах).

Зверніть увагу!

Слід розрізняти у складнопідрядному реченні займенник що в ролі сполучного слова та сполучник що. Займенник що в реченні відповідає на питання, виступає членом речення і може бути замінений співвідносним займенником який або іншим повнозначним словом без порушення змісту. Сполучник що не відповідає на питання, не виступає членом речення і не може замінятися повнозначним словом.

Однина

Н.

хто

що

чий | чиє

чия

Р.

кого

чого

чийого

чиєї

Д.

кому

чому

чийому (чиєму)

чиїй

Зн.

кого

що

= Н. абоР.

чию

Ор.

ким

чим

чиїм

чиєю

М.

... кому (кім)

... чому (чім)

... чийому (чиєму, чиїм)

... чиїй

 

Множина Без числа

Н.

чиї

скільки

Р.

чиїх

скількох

Д.

чиїм

скільком

Зн.

= Н. або Р.

= Н. або Р.

Ор.

чиїми

скількома

М.

... чиїх

... скількох

Зверніть увагу!

1. Займенники який, котрий відмінюються, як прикметники твердої групи.

2. Займенник скільки змінюється лише за відмінками.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.