Довідник з української мови

ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ

Голосні наголошені й ненаголошені, їх вимова і позначення на письмі

У наголошених складах усі голосні вимовляються чітко і на письмі передаються відповідними літерами. Наприклад: кн[иٰ]жка - книжка, лٰ]бідь - лебідь, мٰ]ре - море, лٰ]то - літо.

В українській мові також чітко вимовляються голосні і в ненаголошених складах: [полотноٰ], [л´ітаٰк], [душаٰ].

Виняток становлять ненаголошені [е], [и], що у вимові взаємонаближаються (джи]ри]ло´, пе]ріг, ме]нулий), а також звук [о], який у вимові наближається до [у] перед наголошеним складом з [у] або [і]: кУ]жуٰх, рУ]зуٰмний, су]біٰ.

Звук [и] в наголошеному і ненаголошеному складах не наближається до [і]: ке]піти, ке]сіль, будٰ]льник.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.