Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Займенник

Означальні займенники

 

Однина

Множина

Н.

 

Р.

Д.

Зн.

Ор.

М.

весь / все (усе)

(увесь, ввесь)

всього

всьому

= Н. або Р. / все

всім

…всьому (всім)

вся (уся)

 

всієї

всій

всю

всією

... всій

всі (усі)

 

всіх

всім

= Н. або Р.

всіма

... всіх

 

Зверніть увагу!

1. Займенники кожен (кожний), всякий, усякий, всілякий, сам̍ий і самий, сам, інший відмінюються, як прикметники твердої групи, а весь (увесь, ввесь) — як прикметники м´якої групи.

2. У називному відмінку множини займенник сам має дві форми: самі та сами, а в непрямих відмінках у закінченнях завжди пишемо и: самих, самим, самими.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.