Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Дієслово

Майбутній час

Майбутній час означає дію, що відбудеться або відбуватиметься після моменту мовлення. На ста возах весна приїде, мов луки, вигнуться смички (Б.-І. Антонич). Десятками ватер на схилі узбіч привітаємо ніч (Б.-І. Антонич). З прибережного пісочку з посвистом зриватимуться кулички, а в затоці вас зустрічатиме сіра чапля (Остап Вишня). Будуть сніжнії зорі таночки вести з буйним вітром, мов коло дівоче (Леся Українка).

Форми майбутнього часу бувають доконаного і недоконаного виду: зроблю, робитиму; виросту, ростиму. Майбутній час має форми: просту доконаного виду, складну недоконаного і складену недоконаного виду.

Проста форма майбутнього часу утворюється від дієслів доконаного виду додаванням особових закінчень теперішнього часу: скажу, скажеш, скаже, скажемо, скажете, скажуть.

Складна форма майбутнього часу утворюється від дієслів недоконаного виду в інфінітиві за допомогою суфікса -м- та особових закінчень (підніматиму, підніматимеш, підніматимемо, підніматимете, підніматимуть).

Складена форма майбутнього часу утворюється поєднанням інфінітива та дієслова бути в особових формах (буду піднімати, будеш піднімати, буде піднімати, будемо піднімати, будете піднімати, будуть піднімати).

Дієслова майбутнього часу змінюються за числами й особами.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.