Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Дієслово

Минулий час

Минулий час означає дію, яка відбувалася або відбулася до моменту мовлення. На міднім небі вечір почорнів. Малі, без голосу у ніч летіли птиці. Згори гора дивилась у черлінь, і хилитався човен до човниці (М. Вінграновський). Сонце за день находилось, стомилось (А. Камінчук).

Дієслова минулого часу змінюються за числами і в однині за родами.

Рід

Однина

Множина

чоловічий

жіночий

середній

віз пофарбував

везл-а пофарбувал-а

везл-о пофарбувал-о

 

везл-и пофарбувал-и

Форми минулого часу творяться від основи інфінітива дієслів недоконаного і доконаного виду за допомогою суфіксів -в- (у чоловічому роді), -л- (у жіночому і середньому роді) та закінчень, що виражають значення роду і числа (ходив□, ходила, ходило, ходили).

В окремих односкладових дієсловах з основою на приголосний у формі чоловічого роду маємо нульовий суфікс і нульове закінчення: нести - нісø□, лізти - лізеø□, везти - візеø□ . При творенні форми минулого часу може зникати ненаголошений суфікс -ну-: сохнути - сохнув і сох, мокнути - мокнув і мок.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.