Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Дієслово

Способи творення дієслів

В українській мові є значна група дієслів, які утворилися дуже давно і зараз сприймаються як непохідні. Ці дієслова позначають найважливіші для людини процеси, дії, стани: рости, іти, бігти, летіти, лежати, стояти, ходити, вести, нести, доїти, просити, висіти, слати тощо. Непохідні дієслова служать базою для творення похідних.

Дієслова можуть утворюватися від дієслівних основ (об´їхати, проситися, пританцьовувати, запрошувати), іменникових (ночувати, обідати, солити, горювати), прикметникових (синіти, молодіти, глибшати), окремих числівникових (подвоїти, потроїти), а також рідко утворюються від прислівників, займенників, вигуків (кудикати, викати, щокати, ойкати, охати, аґукати тощо).

Дієслова в українській мові переважно утворюються трьома основними способами: префіксальним, суфіксальним, префіксально-суфіксальним.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.