Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Дієслово

Префіксальний спосіб творення

Префіксальний спосіб є основним у творенні дієслів від дієслівних основ: працювати - перепрацювати, боятися - забоятися, розгортати - порозгортати.

Найуживаніші префікси, що беруть участь у творенні дієслів, переважно прийменникового походження в- (у- , уві-): всипати, улізти, увібрати; ви -: вилити; від- (віді-): відпрацювати; до- (ді-): догодити, дібрати; з- (зі- , с-): з´їздити, зігнути, скипіти; за-: засадити; на-: накрити; над- (наді-): надкусити, надіслати; о- (об-, обі-): охолонути, обпливти, обірвати; пере-: перепитати; перед-: передплатити; під- (піді-): підготувати, підігнати; по-: поїсти; попо-: попобігати; при-:примчати; про-: прогриміти; роз-: розбити та інші.

Дієслівні префікси багатозначні, тому за їх участю утворюються слова з різними значеннями і значеннєвими відтінками. Наприклад, префікс пере- вказує на рух через щось (перескочити, переїхати), на повторювану дію (перечитати, перебудувати), на надмірність дії (перегріти, переїсти), на вичерпність дії, яка охоплює багато предметів (перевозити, перетягати), на протяжність дії в часі (перезимувати, перевікувати), інтенсивність дії (перебороти, пересилити) тощо.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.