Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Дієслово

Суфіксальний спосіб творення

Суфіксальним способом творяться дієслова переважно від основ іменників і прикметників, рідше — від числівників, займенників і вигуків.

Від основ іменників дієслова активно творяться за допомогою суфіксів –и-, -і-, -а- (-я-), -ува-. Наприклад: щастя - щастити, смола - смолити, сіль - солити, весна - весніти, сапа - сапати, обід - обідати, торжество - торжествувати, зима - зимувати, план - планувати.

Від прикметникових основ дієслова творяться переважно за допомогою суфіксів -и-, -і-, -ну-, -ува-: білий - білити, білий - біліти, твердий - тверднути, сліпий - сліпнути, мудрий - мудрувати, гордий - гордувати.

Від небагатьох числівникових основ дієслова творяться за допомогою суфіксів -і- (-ї-), -и- (двоє - двоїти, троє - троїти, десятеро - десятерити), від прислівникових - за допомогою суфіксів -ува-, -ка- (задки - задкувати, куди - кудикати), від займенникових основ — суфікса -ка- (якати, тикати, щокати) та від вигукових основ за допомогою суфіксів -ка- і рідше -а- (нукати, егейкати, гримати, ахати).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.