Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Дієслово

Розбір дієслова як частини мови

Послідовність розбору

1. Назва частини мови.

2. Початкова форма (інфінітив).

3. Вид.

4. Перехідне чи неперехідне.

5. Спосіб.

6. Час.

7. Число, особа (або рід).

8. Дієвідміна.

9. Синтаксична роль.

Схилив я голову і йду поволі дрімучим лісом в самоті (О. Олесь).

Зразок розбору

Схилив - дієслово, початкова форма — схилити, доконаний вид, перехідне, дійсний спосіб, минулий час, однина, чоловічий рід, II дієвідміна, у реченні — простий присудок.

Йду - дієслово, початкова форма — йти, недоконаний вид, неперехідне, дійсний спосіб, теперішній час, однина, 1 особа, І дієвідміна, у реченні — простий присудок.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.