Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Дієприкметник як особлива форма дієслова

Н у дієприкметниках та нн у прикметниках

В українській мові слід відрізняти правопис дієприкметникових форм із суфіксами -ен-, -а/н- і схожих на них прикметників із суфіксами -е̍нн-, -а̍/нн-.

1. У дієприкметникових суфіксах -н-, -ен- завжди пишеться одна літера н: зроблений, визнаний, розсіяний, невпі̍знаний, нездо̍ланий, незлі̍чений, незрі̍вняний, неоці̍нений, неподо̍ланий, неприми̍рений, неска̍заний, нескі̍нчений.

2. Дві літери нн пишемо в наголошених суфіксах -енн-, -а/нн- прикметників, які вказують на можливість чи неможливість дії або виражають найвищу міру вияву ознаки: невблага̍нний, невпізна̍нний, незбагне̍нний, нездола̍нний, незліче̍нний, незрівня̍нний, неоціне̍нний, неподола̍нний, непримире̍нний, несказа̍нний, нескінче̍нний, здорове̍нний, страше̍нний.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.