Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Дієприслівник як особлива форма дієслова

Дієприслівниковий зворот

Коми при дієприслівниковому звороті й одиничному дієприслівникові

Дієприслівниковий зворот — це дієприслівник із залежними від нього словами.

Дієприслівниковий зворот відокремлюється в реченні комами незалежно від місця. Набігавшись за день та нахвилювавшись, Кузька лягає біля багаття, кладе голову на передні лапи й не кліпаючи дивиться на вогонь (Григір Тютюнник). Сонце, показавшись зранку, посунуло знову за хмари (Панас Мирний). Теля стояло, розставивши стрункі ноги, й помукувало, повернувшись до річки (В. Шевчук).

Одиничний дієприслівник відокремлюється, якщо він означає додаткову дію, час, причину, умову, а не спосіб дії. Дівчина, стрепенувшись, підвела голову (О. Гончар). Христя, розпрощавшись, похилила луками додому (Панас Мирний). Пахне м´ята, хліба, радіючи, цвітуть (М. Рильський). Але: На декотрих возах сиділи або обпершись лежали їх жінки, дочки... (Панас Мирний) (спосіб дії).

Не відокремлюються дієприслівникові звороти, які стали фразеологізмами. Треба не сидіти склавши руки, а працювати.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.