Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Прислівник

Не і ні з прислівниками

1. Не виступає в ролі префікса і пишеться разом:

а) якщо прислівник без не не вживається: невдовзі, неминуче, невпинно;

б) якщо прислівник з не утворює нове поняття з протилежним значенням і його можна замінити словом, близьким за змістом: неголосно (= тихо), негуманно (= жорстоко), нелегко (= важко), але не вперше, не спросоння (не утворюється нове поняття).

2. Не виступає в ролі частки і пишеться окремо:

а) якщо до прислівника є протиставлення або в реченні щось заперечується: не байдуже, а зацікавлено; не дорого, а дешево; не бідно, а заможно. Мені не боляче. Надворі вже не холодно;

б) якщо прислівники мають пояснювальні слова з ні або далеко, аж ніяк, зовсім: ні для кого не ясно, далеко не просто, аж ніяк не дарма, зовсім не багато;

в) з присудковими прислівниками (не треба, не видно, не можна, не слід, не варто), з підсилювальними прислівниками (не дуже, не зовсім, не цілком, не досить) та з прислівниками, що пишуться через дефіс (не по-нашому, не по-людськи).

3. Ні в прислівниках є префіксом і пишеться разом: ніде, нізвідки, ніколи, ніпочім, ніпочому, ніскільки; нітрохи, ніяк. Ні виступає часткою і пишеться окремо у складі стійких словосполучень: ні так ні сяк, ні туди ні сюди.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.