>Довідник з української мови

ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ

Вимова приголосних звуків та позначення їх на письмі

Спрощення в групах приголосних

На письмі фіксується:

а) випадіння [д], [т] у важких для вимови групах приголосних [ждн], [здн], [стн], [стл]: тиждень - на тому тижні, роз´їзд - роз´їзний, захист - захисник, стелити - слати, але зап´ястний, кістлявий, пестливий, хвастливий, хворостняк, шістнадцять;

б) випадіння [к] у групах приголосних [скн], [зкн]: тріск - тріснути, брязк - брязнути, але виск - вискнути;

в) випадіння [л] у групі приголосних [слн]: мислити - навмисне, ремесло - ремісник.

 

Зверніть увагу!

Спрощення відбувається у вимові, але не позначається на письмі у прикметниках, утворених від іменників іншомовного походження (аванпостний, баластний, компостний, контрастний, гігантський, парламентський); у давальному і місцевому відмінках однини іменників жіночого роду І відміни (піаністці, оптимістці, аспірантці).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.