Довідник з української мови

ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ

Вимова приголосних звуків та позначення їх на письмі

Фонетичний розбір слова

Послідовність розбору

1. Слово.

2. Склади (відкриті чи закриті). Наголос.

3. Голосні звуки, їх вимова і позначення на письмі.

4. Приголосні звуки (дзвінкі чи глухі, тверді чи м´які), їх вимова, позначення на письмі.

5. Кількість звуків і букв.

 

Зразок розбору

Дзвенять.

У слові два склади, перший відкритий, другий закритий: дзве-нять. Наголос на другому складі: дзвеняٰть. Голосні звуки: [еи] — ненаголошений, вимовляється наближено до [и], позначається літерою е; [а] — наголошений, вимовляється чітко, позначається літерою я. Приголосні звуки: [͡д͡з] — дзвінкий, твердий, вимовляється злито, позначається літерами д, з (де і зе); [в] — дзвінкий, твердий, позначається літерою в (ве); [н´] — дзвінкий, м´який, позначається літерою н (ен); [т´] — глухий, м´який, позначається літерами т (те) і ь (м´яким знаком).

У слові 6 звуків, що позначаються 8 буквами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.