Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Частка як службова частина мови

Ознаки

Лексичне

значення

Морфологічні

ознаки

Синтаксична

роль

Роль у мові

Групи

Не має

Незмінне

слово

Членом речення не буває

Надає реченню або слову додаткового відтінку значення. Утворює окремі граматичні форми

Формотвірні

Заперечні

Модальні

Часткою називається службова частина мови, яка надає реченню або окремим його членам відтінків значення або служить для утворення окремих граматичних форм.

Наприклад: Скільки б я дав, щоб уже було завтра! (В. Нестайко). Хай самота тебе допише нестерпно сірим олівцем (М. Вінграновський). Скажи-бо таки нам, дідусю! (П. Куліш). З-за густої чорнобилі справді замаячила спина (Панас Мирний). Дивіться, будьте ж обережні на Чорному морі (В. Іваненко). Жовті старі чоботи були почернені по самі кісточки, тільки халяви ще чорніли (І. Нечуй-Левицький).

За роллю в слові і в реченні частки поділяються на формотвірні, заперечні й модальні.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.